Sauna

Aktualnie sauna dla osób bez zarezerwowanych noclegów niedostępna. Nasza sauna to sauna fińska, sucha. Temperatura w środku to 90-110°C, natomiast wilgotność tylko 5-10%.

Goście naszego glampingu mogą korzystać z sauny za darmo i przez całą dobę.

Osoby bez zarezerwowanych noclegów w naszym ośrodku mogą korzystać z sauny codziennie w godzinach od 9.00 do 13.00 i od 17.00 do 21.00 po wcześniejszej rezerwacji godziny pod nr tel. 883436866.

Z sauny można korzystać w pojedynkę lub w grupie maksymalnie 6 osób.

Cennik

czas: 60 minut

cena: 60 zł, maksymalna ilość osób 6

Prosimy o zabranie własnych ręczników do okrycia się i wytarcia.

Opis

Według Skandynawów w pełni pozytywny wpływ sauny odczuje ten, kto połączy zabieg przegrzania ciała z zabiegiem nagłego ochładzania. Stąd zwyczaj wskakiwania do przerębla po rozgrzaniu w tradycyjnej saunie fińskiej. W naszej saunie zamiast przerębla czeka na Ciebie prysznic zimnej wody.

Ciepło sauny szczególnie aktywizuje układ krążenia. Dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, czynność serca ulega przyspieszeniu. Lepsze ukrwienie dodaje nam energii, a zarazem ciało się odpręża. Stąd można spotkać się z pozornie sprzecznymi opiniami, że sauna pobudza lub, że wycisza. Tymczasem jeden i drugi efekt jest możliwy. W zależności od potrzeb.

Sauna należy do znanych od wieków zabiegów fizjoterapeutycznych z wykorzystaniem ciepła. Kto systematycznie (najlepiej raz w tygodniu) chodzi do sauny, może uniknąć przeziębienia. Jednak jesli jestes juz przeziębiony lepiej pozostań w domu a dopiero po wyleczeniu wziąć się za hartowanie, by uniknąć nawrotu.


Rozgrzanie sprzyja produkcji endorfin, pobudzeniu układu odpornościowego. Kąpiel w saunie pobudza przemianę materii, zatem pomoże schudnąć (pod warunkiem, że przejdziesz na dietę i będziesz się ruszać - sama cudów nie zdziała). Sauna sprzyja regeneracji mięśni, stąd bywa pomocna po przetrenowaniu. Pomaga usunąć skutki stresu, a wiele osób śpi po niej, jak zdrowe niemowlę.

Sauna pomaga też w..

Chorobach reumatycznych, zmianach zwyrodnieniowych stawów,  nerwobólach, rwie kulszowej, nawracające infekcje górnych dróg oddechowych (np. zapalenie zatok, krtani), zaburzenia przemiany materii, nieżyt żołądka, stany zapalne jelit, infekcje pęcherza moczowego, kamica: to tylko niektóre problemy ze zdrowiem, w przypadku których sauna może okazać się cennym uzupełnieniem podstawowej terapii. Porozmawiaj jednak o tym z lekarzem zajmującym się chorobą podstawową. Ustal także dawkowanie.
Sauna w Vegan House to Sauna Fińska

Jeśli chcesz poprawić urodę...

W saunie twoja skóra rozgrzewa się do ok. 40 stopni Celsjusza. Wydzielany pot ma zasadniczo za zadanie obronić organizm przed przegrzaniem. Zarazem wraz z nim z organizmu wydalane są toksyny i wszelkie zanieczyszczenia skóry. Gruczoły łojowe odblokowują się, co sprzyja usunięciu nadmiaru sebum. Osoby z cerą trądzikową, tłustą, mogą wiele zyskać dzięki saunie, jednak powinny się na nią zdecydować po konsultacji z dermatologiem. Trądzik wprawdzie najczęściej jest naturalnym objawem dojrzewania, jednak wyjątkowo nasilony (nawet jesienią, czyli w swoim sezonie), wymaga leczenia u specjalisty, czasem środkami dostępnymi jedynie na receptę.

Po saunie skóra jest wyraźnie oczyszczona, lepiej ukrwiona (co nadaje jej ładny koloryt), bardziej gładka. By utrzymać ten efekt, po sesji dostarcz organizmowi sporo płynów - ubędzie ci bowiem ok. litra wody. Najszybciej uzupełnisz go za pomocą wody mineralnej - ta jest wskazana i dlatego, że z potem tracisz także minerały. Warto też zadbać o właściwe nawilżenie i odżywienie skóry za pomocą kremu czy balsamu do ciała. Zadbaj, by wybrane kosmetyki były łagodne, naturalne.

Jeśli jesteś sam lub z osobą zaprzyjaźnioną, która wyraża na to zgodę, możesz nie tylko wylewać wodę na kamienie (by podnieść wilgotność powietrza), ale i dodać do niej wybrane olejki aromatyczne (olejki udostepniamy przy saunie). W zależności od potrzeb: inhalują, odprężają, poprawiają samopoczucie 

W czasie pobytu w saunie możesz poczuć się gorzej. Wówczas spokojnie, powoli wstań i wyjdź z kabiny. Odpocznij na leżaku kilka minut - na pewno wszystko wróci do normy. Jeśli nie, poproś kogoś z personelu o pomoc.