FAMILY CAMP - Ferie 2023

Zabawa dla dzieciaków, relaks dla rodziców!
Zapraszamy w dwóch terminach:

22-27 stycznia 2023
29 stycznia - 3 lutego 2023
Gdzie: veganhouse.camp
Kotlina Kłodzka
Nagodzice 35, 57-530 Międzylesie
Noclegi w namiotach sferycznych, pyszne wegańskie jedzenie, dostep do sauny, blisko stoki narciarskie, widok na masyw śnieżnika.

Z kim:
Lidia Piechota - ShaMum /ExtreMama




Zabawy i warsztaty dla dzieci i dorosłych poprowadzi  Lidia Piechota.
Szamatka, niektórym wciąż znana pod pseudonimem ExtreMama czyli mama, która kocha swój sport ekstremalny, którym jest macierzyństwo, najbardziej na świecie.

 

Lidia to Mama 10-letniego Zachariasza oraz ... dwóch psów Bejbi i Oskara, trzech kotów – Kota Prota, Juliana i Charliego oraz Żółwiczki. Wszystkie zwierzaki zostały przygarnięte , ukochane i codziennie uczą swoją Panią miłości i autentyczności.

 

Lidia jest dziennikarką i prezenterką telewizyjną, która wybrała święty spokój na wsi, śpiew (a czasem wrzask) ptaków, zamiast szumu miasta, sarny co rano na polu za płotem oraz codzienne pogaduchy z Księżycem na kosmicznie rozgwieżdżonym niebie.

 

Doświadczenia medialne i życiowe zaprowadziły ją do punktu, w którym dziś koi jestestwem, akceptacją, spokojem i ukochaniem autonomicznych kompetencji dzieci, szczególnie tych dzikich. Taki jest Zac, który nie chodzi do szkoły, a nabywa wiedzę na drodze edukacji domowej ze swoją dziką mamą.

Chcemy aby plan Campu był maksymalnie dostosowany do Waszych potrzeb. W przypadku kiedy uczestnicy zdecydują się wybrać na wycieczkę we własnym zakresie na stok, trekking itp., dostosujemy plan zajęć do potrzeb grupy.
Przykładowy plan dni:

Niedziela
Przyjeżdżacie do Vegan House od godziny 16.00
Głodni idziecie do naszej knajpki i wybieracie kolację z menu. Najedzeni kierujecie się prosto do namiotów, ogarniacie rozpalanie w kominkach, idziecie wygrzać się w saunie lub przychodzicie na wino lub gorące kakao do knajpki.
Około 19:00 widzimy się na spotkaniu zapoznawczym i opowiadamy o tym, co się będzie działo podczas Campu. Wyrażacie swoje potrzeby i razem układamy plan wedle Waszych potrzeb (kto, z kim, kiedy, dlaczego).
Poniedziałek
Wstajecie o której chcecie, śniadanie przynosimy Wam do namiotów o godzinie 9.00
(Dla chętnych o 8:30 Lidia prowadzi sesję oddechową oraz rytuały tybetańskie. Realizujemy tę sesję na zewnątrz, na tarasie jednego z namiotów)
10:00 – 12:00 warsztaty dziennikarskie dla dzieci czyli wyrażamy siebie – mogą brać w nich udział chętni dorośli lub rodzice dzieci, które potrzebują wsparcia mentalnego. To całkowicie na luzie spotkanie z poprawną polszczyzną, z własną odwagą do mówienia i z własnym głosem. Rozmawiamy, piszemy, nagrywamy. Nagranie poprzedza rozgrzewka głosu, ciała, ćwiczenia oddechowe oraz scenki, które pomagają choć trochę się wyluzować. Piszemy scenariusz rozmowy i słuchamy tego, co nagrywamy. Często osoby ciche i nieśmiałe błyszczą podczas tych warsztatów, bo mają w końcu okazję się otworzyć i wypowiedzieć. Prowadząca – Lidia Piechota
12:00 przerwa na przekąski i ciepłą zupę.
13:00 – 15:00 DZIKIE DZIECI czyli posileni idziemy w teren – podchody, rozmowy z lasem, szacunek do natury i dary lasu .
16.00 – 19.00 Kolacja - zapraszamy na biesiadę, zamawiacie z naszej karty dań.
20:00 zajęcia dla dorosłych – RECALL HEALING – emocjonalne przyczyny zdarzeń i chorób (dzieci mogą nam tu latać pod nogami) – udział dodatkowo płatny: 88 zł od osoby
Wtorek
Wstajecie o której chcecie, śniadanie przynosimy Wam do namiotów o godzinie 9.00
(Dla chętnych o 8:30 Lidia prowadzi sesję oddechową oraz rytuały tybetańskie)
10:00 – 12:00 warsztaty oddechowe i uważności dla dzieci – uczymy się świadomie oddychać, sprawdzamy czym jest medytacja, jakie metody relaksacji najbardziej nam odpowiadają; poznajemy różne tricki na świadome oddychanie; rozmawiamy o tym, kiedy przydaje się uważność. To zajęcia dla dzieci, a rodziców prosimy o danie dzieciom przestrzeni. Prowadząca - Lidia Piechota
12:00 przerwa na przekąski i ciepłą zupę .
13:00 – 15:00 DZIKIE DZIECI czyli posileni idziemy w teren – podchody, rozmowy z lasem, szacunek do natury i dary lasu
20:00 dodatkowe zajęcia dla dorosłych – oddychanie, medytacja, uważność dla dorosłych - te zajęcia mogą odbyć się także po południu – godzinę ustalimy adekwatnie do potrzeb grupy (niektóre dzieci mogą potrzebować rodziców więcej, inne mniej o danej porze)
Środa
Wstajecie o której chcecie, śniadanie przynosimy Wam do namiotów o godzinie 9.00
(Dla chętnych o 8:30 Lidia prowadzi sesję oddechową oraz rytuały tybetańskie)
10:00 – 12:00 warsztaty dziennikarskie dla dzieci czyli wyrażamy siebie – mogą brać w nich udział chętni dorośli lub rodzice dzieci, które potrzebują wsparcia mentalnego. To całkowicie na luzie spotkanie z poprawną polszczyzną, z własną odwagą do mówienia i z własnym głosem. Rozmawiamy, piszemy, nagrywamy.
Nagranie poprzedza rozgrzewka głosu, ciała, ćwiczenia oddechowe oraz scenki, które pomagają choć trochę się wyluzować. Piszemy scenariusz rozmowy i słuchamy tego, co nagrywamy. Często osoby ciche i nieśmiałe błyszczą podczas tych warsztatów, bo mają w końcu okazję się otworzyć i wypowiedzieć. Prowadząca – Lidia Piechota
12:00 przerwa na przekąski i ciepłą zupę .
13:00 – 15:00 DZIKIE DZIECI czyli posileni idziemy w teren – podchody, rozmowy z lasem, szacunek do natury i dary lasu
20:00 zajęcia dla dorosłych – WYRAŻANIE SIEBIE – komunikacja i nieprzejmowanie się tym, co powiedzą inni, praca z mikrofonem i lustrem .
Czwartek
Wstajecie o której chcecie, śniadanie przynosimy Wam do namiotów o godzinie 9.00
(Dla chętnych o 8:30 Lidia prowadzi sesję oddechową oraz rytuały tybetańskie).
10:00 – 11:00 DZIKIE DZIECI czyli idziemy w plener
11:00 – 12:00 SESJA ODDECHOWA dla dzieci i dorosłych
12:00 przerwa na przekąski i ciepłą zupę.
13:00 – 15:00 WYRAŻAMY SIEBIE – warsztaty wideo i audio dla dzieci i dorosłych
20:00 KRĄG WDZIĘCZNOŚCI by Lidia (biorą udział wszyscy obecni i chętni)

Piątek.
Po pysznym śniadaniu które jak zwykle przynosimy Wam do namiotów, wracacie do domów z nową energią i pomysłami

 

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE
czyli wyrażamy siebie – z serca, trzewi, poprawnie po polsku i w sposób ciekawy dla słuchacza.

Podczas tego spotkania uczestnicy nagrywają audycję radiową, w której przeprowadzają rozmowy, uczą się akceptować swój głos oraz zadawać odpowiednie pytania. Nagranie poprzedza rozgrzewka głosu, ciała, ćwiczenia oddechowe oraz scenki, które pomagają choć trochę się wyluzować. Piszemy scenariusz rozmowy i słuchamy tego, co nagrywamy. Często osoby ciche i nieśmiałe błyszczą podczas tych warsztatów, bo mają w końcu okazję się otworzyć i wypowiedzieć.

 

Zajęcia dla dzieci i dorosłych – razem lub osobno.

 WARSZTATY ODDECHOWE
czyli świadome i uważne oddychanie, aby myślało się lepiej i żyło się lżej – trenujemy kilka technik oddechowych, pozwalamy sobie na „błędy", na odlot w kosmos, na lewitację.

Dołączamy do tego medytację i/lub pracę z podświadomością – tu dużo zależy od grupy – wieku i potrzeb.

Zajęcia pomagają się zrelaksować, wybrać sobie metody do samodzielnego stosowania po campie oraz pozwalają spotkać się z samym sobą w nowym miejscu.

 

DZIKIE DZIECI czyli leśna banda
tu zabieram dobrze ubrane szkraby w teren. Doświadczamy natury, dotykamy i przytulamy drzewa, gramy w terenowe gry, tworzymy „pamiątkowe badyle". Wracamy ze zdrowymi wypiekami na policzkach.

 

Jeśli grupa jest chętna – gramy w PODCHODY – wcześniej zaplanowane zadania, tajemnicze misje i tu jak najbardziej mogą brać udział rodzice, jeśli wzywa ich przygoda.

 

BONUS

Chętnie opowiem o sobie, o swoim życiu, o wyborach, o edukacji domowej, o autentyczności i totalnej biologii.

 

Dla chętnych możemy także zaplanować:

WARSZTATY O EMOCJACH
dla rodziców – emocjonalne przyczyny zdarzeń i jak radzić sobie z emocjami naszymi i dzieci? Recall healing oraz holistyczne podejście do jestestwa.

Czas trwania 2 h


🔥W namiotach jest ciepło i wygodnie
🌲Wokół kino non stop - seans nadawany nieprzerwanie przez przyrodę
🧑👧🏼Warsztaty - outdoor kids, leśne przytulanki i szeptanki, nagrywamy radio, mindfulness, oddychanie, medytacje - dla dzieci i rodziców
🫕 Pyszne domowe jedzenie - będziecie zaskoczeni jak smacznie i różnorodnie można jeść wegańsko
💥To wyjątkowa okazja spotkać się w oryginalnym miejscu z energią, która pomaga dogadać się ze sobą.

Cena Campu:
5 nocy 1 rodzic 1 dziecko cena za cały Camp - 4400 zł
W cenie sniadania i obiadokolacje, dodatkowy posiłek pomiędzy zajęciami, zajęcia z Lidią Piechotą
Dodatkow płatne:
Zajęcia dla drugiego dziecka: +500 zł


Zapraszamy do rezerwacji!
info@veganhouse.pl
lub tel. 608229747
Piszcie, pytajcie, przybywajcie 🙏❤️