Trasy rowerowe i piesze w okolicy

W okolicy Vegan House znajdziecie piękne tereny, a także wyjątkowe zabytki. Goszcząc w Vegan House możecie odwiedzić Park Narodowy Gór Stołowych i Góry Orlickie.

Możecie zjeść wegańskie śniadanie, ubrać buty i ruszyć szlakiem na Śnieżnik, wejść na szczyt i wrócić na wegańską kolację. Poza śnieżnikiem w zasięgu spaceru znajduje się też Zamek Międzylesie, a pół godziny pociągiem od Vegan House potężna Twierdza Kłodzko. Jeśli naprawdę lubicie zwiedzać stare fortyfikacje, to musicie zobaczyć też Twierdzę Srebrna Góra.

 

W zasięgu spaceru od Vegan House znajduje się zamek w Międzylesiu oraz basen miejski w Międzylesiu. Całodniową pieszą wędrówkę możecie urządzić sobie na masyw Śnieżnika, który wyrasta z drugiej strony doliny, nad którą znajduje się Vegan House.

 

Jeśli macie rowery, to możecie urządzić sobie jednodniową wycieczkę do Kłodzka. Tam poza jedną z najpiękniejszych starówek w Polsce możecie zwiedzić wielką Twierdzę Kłodzko. Możecie też pojechać na jednodniową wycieczkę do Parku Narodowego Gór Stołowych lub w Góry Orlickie. Przypedałować pod Szczelińcem i wrócić do nas na rowerze lub pociągiem z Kłodzka.

 

Najbliższa stacja kolejowa znajduje się pół godziny spacerem od Vegan House. Pociągi do Kłodzka kursują co godzinę – dwie, więc możecie bez problemu planować zarówno przyjazd do nas jak i wycieczki do Kłodzka, Kamieńca Ząbkowickiego, Ząbkowic Śląskich, w Góry Sowie albo nawet do Czech! Z Vegan House do czeskiej granicy jest tylko dziesięć kilometrów! Koleje Dolnośląskie oferują bezpośrednie i tanie połączenia kolejowe z Międzylesia do Lichkov, Mladkov czy Usti nad Orlici.

 

Zabierzcie rowery i mapę tras rowerowych, których w Kotlinie Kłodzkiej jest mnóstwo i cieszcie się aktywnym wypoczynkiem w pięknej scenerii.

 

https://roweronline.pl/trasy-rowerowe/trasy-w-polsce/dolnoslaskie/miedzylesie.html

dolnośląskie

Trasa czerwona

41,4 km

Bystrzyca Kłodzka - Przejscie Graniczne (Jodłów - Horni Morawa)

dolnośląskie

Trasa niebieska

30 km

Schronisko na Hali pod Śnieżnikiem - Przełęcz nad Porębą

dolnośląskie

Trasa zielona

42,6 km

Miedzygórze - Mostowice

dolnośląskie

Trasa zielona

7,1 km

Jaworek - Domaszków

dolnośląskie

Trasa żółta

14,2 km

Miedzygórze - Przełącz Puchacz

Miejsca, które warto odwiedzić:

https://rewasz.pl/ziemia-klodzka-przewodnik-1620.html