Dotarłeś do Nagodzic... i co dalej?


Poniżej zamieszczamy mapę z zaznaczonymi wszystkimi istotnymi punktami w naszym ośrodku. Posługując się poniższą mapą i posiadając PIN do aplikacji powinieneś móc samodzielnie dotrzeć do namiotu i otworzyć drzwi. Pamiętaj aby aplikacja otworzyła drzwi musisz połaczyć się z naszym otwartym WiFi (Veganhouse). W razie problemów lub  dodatkowych pytań, w każdej chwili jesteśmy do Waszej dyspozycji. Powinniscie nas znaleźć w punktch oznaczonych na mapie: BIURO i KNAJPKA, lub pod telefonem: 883436866

Zbudowaliśmy nasz ośrodek w Górach Bystrzyckich, które stanowią cześć Sudetów. Kiedyś znajdowało się w tym miejscu gospodarstwo rolne, skupione wokół ponad stuletniego domu sudeckiego zbudowanego z kamienia i bali drewnianych.

Vegan House to pierwsza taka agroturystyka na Dolnym Śląsku. Oferujemy nocleg w domu w górach lub w namiotach sferycznych z widokiem na masyw Śnieżnika. Kotlina Kłodzka oferuje różne domki w górach, ale nikt nie ma w ofercie namiotów sferycznych! W okolicy nie ma także żadnej agroturystyki, skupionej na przyjmowaniu wegan.

Jesteśmy jedynym w Polsce ośrodkiem wypoczynkowym oferującym wegański glamping.

Przez ostaniach kilka lat krok po kroku remontowaliśmy dom i zabudowania gospodarcze. Robiliśmy to głównie sami i z pomocą przyjaciół. Przyświecało nam marzenie, by tchnąć nowe życie w ten piękny dom i dzielić się z innymi tym magicznym miejscem.

Tchnięcie życia w oborę nie oznacza jednak, że hodujemy tam zwierzęta. Urządziliśmy w niej saunę fińską, z której mogą korzystać wszyscy nasi goście. Według nas dużo lepszym zastosowaniem dla obory jest urządzenie w niej sauny, od wykorzystywania w niej zwierząt.

Najważniejsza jest dla nas ochrona środowiska. Myślimy o niej każdym kroku. W naszej pościeli nie ma pierza, a na meblach skóry. Podstawowym źródłem ogrzewania jest pompa ciepła. Docelowym źródłem energii są dla nas panele słoneczne, a już teraz ograniczamy zużycie prądu. Naprawiamy, używamy ponownie, a jeśli coś wyrzucamy to sortujemy.