Trasy rowerowe i piesze w okolicy

W okolicy Vegan House znajdziecie piękne tereny, a także wyjątkowe zabytki. Goszcząc w Vegan House możecie odwiedzić Park Narodowy Gór Stołowych i Góry Orlickie.

Możecie zjeść wegańskie śniadanie, założyć buty i ruszyć szlakiem na Śnieżnik, wejść na szczyt i wrócić na wegańską kolację. Poza śnieżnikiem w zasięgu spaceru znajduje się też Zamek Międzylesie, a pół godziny pociągiem od Vegan House potężna Twierdza Kłodzko. Jeśli naprawdę lubicie zwiedzać stare fortyfikacje, to musicie zobaczyć też Twierdzę Srebrna Góra.

W zasięgu spaceru od Vegan House znajduje się zamek w Międzylesiu oraz basen miejski w Międzylesiu. Całodniową pieszą wędrówkę możecie urządzić sobie na masyw Śnieżnika, który wyrasta z drugiej strony doliny, nad którą znajduje się Vegan House.

Jeśli macie rowery, to możecie urządzić sobie jednodniową wycieczkę do Kłodzka. Tam poza jedną z najpiękniejszych starówek w Polsce możecie zwiedzić wielką Twierdzę Kłodzko. Możecie też pojechać na jednodniową wycieczkę do Parku Narodowego Gór Stołowych lub w Góry Orlickie. Przypedałować pod Szczelińcem i wrócić do nas na rowerze lub pociągiem z Kłodzka.

Najbliższa stacja kolejowa znajduje się pół godziny spacerem od Vegan House. Pociągi do Kłodzka kursują co godzinę – dwie, więc możecie bez problemu planować zarówno przyjazd do nas jak i wycieczki do Kłodzka, Kamieńca Ząbkowickiego, Ząbkowic Śląskich, w Góry Sowie albo nawet do Czech! Z Vegan House do czeskiej granicy jest tylko dziesięć kilometrów! Koleje Dolnośląskie oferują bezpośrednie i tanie połączenia kolejowe z Międzylesia do Lichkov, Mladkov czy Usti nad Orlici.

Zabierzcie rowery i mapę tras rowerowych, których w Kotlinie Kłodzkiej jest mnóstwo i cieszcie się aktywnym wypoczynkiem w pięknej scenerii.

Trasy rowerowe

Nazwa Długość Przebieg
Czerwona 41,4 km Bystrzyca Kłodzka - Przejscie Graniczne (Jodłów - Horni Morawa)
Niebieska 30 km Schronisko na Hali pod Śnieżnikiem - Przełęcz nad Porębą
Zielona 42,6 km Miedzygórze - Mostowice
Zielona 7,1 km Jaworek - Domaszków
Żółta 14,2 km Miedzygórze - Przełącz Puchacz
Źródło: RowerOnline.pl